X i kalenderen

Onsdag den 23. oktober, kl. 19.30
Ledelsesmøde hos Marianne, Bøgeskoven 179

Torsdag den 24. oktober, kl. 19.00 – 21.00
Alrummet ved Musikteatret Albertslund
Aktivistaften

Lørdag den 26. oktober, kl. 10.30 – 14.00
Albertslund Centrum
Torvevogn, Valgkamp Albertslund

Lørdag den 26. oktober, kl. 10.00
hos Jens, Snebærhaven 116
Plakatklistrehold

Mandag den 28. oktober. kl. 19.30
Kommunalbestyrelsessalen, Albertslund
Møde med Preben Wilhjelm

Torsdag den 31. oktober. kl. 19.30
Ledelsesmøde hos Stig, Kanalgaden

Lørdag den 2. november, kl.10.00
Georg, Ørnebjergvej 37
Aktivistdag, valgkamp Glostrup

Lørdag den 2. november, kl. 10.30 – 14.00
Albertslund Centrum
Torvevogn, Valgkamp Albertslund

Søndag den 3. november kl. 13
Albertslund biograferne
Med Enhedslisten i biffen:
Ken Loach: ”The Spirit of ’45”

Mandag den 4. november kl. 19.30
Ledelsesmøde hos Helge, Albertslundvej 9
Kommunalgruppemøde

Lørdag den 9. november, kl. 10.30 – 14.00
Albertslund Centrum
Torvevogn, Valgkamp Albertslund

Onsdag den 13. november, kl. 19.30
Ledelsesmøde hos Henning, Elmehusene 292

Lørdag den 16. november, kl. 10.30 – 14.00
Albertslund Centrum
Torvevogn, Valgkamp Albertslund

Tirsdag den 19. november, kl. 9.00 – 20.00
Valg til kommune og region
Stor fremgang for Enhedslisten!

Medlemsmøde om Enhedslistens skolepolitik

Onsdag den 12 juni, kl. 19.30
Sted: Glostrup Fritidscenter, Christiansvej 2 (fællessal 1).

Enhedslistens skolepolitik, Heldagsskole eller ej? og Folkeskolereformen

Vi har inviteret folketingsmedlem Lars Dohn (ordfører på folkeskoleområdet) til at komme med et oplæg.

Glostrup Fritidscenter, se link:

Bus 141, 149, 123 stå af på Hovedvejen (lige ved ringvejskrydset) eller gå fra Glostrup Station

Hilsen
Enhedslisten Albertslund, Glostrup, Vallensbæk

X i kalenderen

Fredag den 26. april – Søndag den 28. april
Docken, København Ø
Enhedslistens årsmøde

Onsdag den 1. maj, kl. 8.30
Musikteatrets foyer
Rød 1. maj med Enhedslisten, SF, KPiD

Mandag den 6. maj, kl. 19.30
Helge, Albertslundvej 9
Kommunalpolitisk gruppe, Albertslund

Onsdag den 15. maj, kl. 19.30
Stig, Kanalgaden 8, 2.th.
Inspirationsmøde, valgmateriale

Onsdag den 22. maj, kl. 19.30
Henning, Elmehusene 292
Ledelsesmøde

Onsdag den 29. maj, kl. 19.30
Alrummet, Musikteatret
Medlemsmøde, kommunalprogram for Albertslund

Onsdag den 12. juni, kl. 19.30
Alrummet, Musikteatret
medlemsmøde

Onsdag den 19. juni, kl, 1930
Marianne, Bøgeskoven 179
Ledelsesmøde

X i kalenderen

Tirsdag den 5. marts, kl.19.30
Alrummet v. Musikteatret Albertslund
Medlemsmøde om EU og kommunalt program

 
Onsdag den 13. marts, kl.
Nytorv København, kl.16.30
Demonstration: ”Vores solidaritet mod deres krise”

 
Mandag den 18.marts, kl.19.30
Henning, Elmehusene 292
Ledelsesmøde

 
Tirsdag den 2.april, kl.19.30
Helge, Albertslundvej 9
Kommunalgruppemøde

 
Onsdag den 3.april, kl.19.00
Rimbuens Beboerhus, Rimbuen Albertslund
Generalforsamling, valg af delegerede, urafstemning